Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Rage 2

PCPS4XO
Opis gry
Rage 2 to bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2011 roku przez Bethesda Softworks gry akcji ze stajni id Software. Do jej produkcji autorzy, na spółkę z wydawcą, postanowili zaangażować znaną między innymi z serii Just Cause ekipę z Avalanche Studios. Gra trafiła na łamy komputerów osobistych i konsol ósmej generacji, a swojej pierwszej obszernej prezentacji doczekała się na targach E3 2018.

Fabuła gryAkcja gry przenosi nas w przyszłość, kiedy to Ziemia została zrujnowana przez ogromną asteroidę. Władzę nad ocalałymi przejęła tak zwana Władza pod przewodnictwem Generała Crossa. Za cel swojego życia uczynił on sobie walkę z tymi, którzy ocaleli w katastrofie za sprawą tego, że zostali wyselekcjonowani do obecności w specjalnym profesjonalnym schronie. W tych okolicznościach poznajemy Walkera - strażnia z Vineland, który stara się pokrzyżować plany Crossa.

Mechanika rozgrywkiW Rage 2 mamy do czynienia z ukazaną z perspektywy pierwszej osoby rozgrywką, w której przenosimy się do otwartego świata. Oddana nam została ogromna swoboda w jego zwiedzaniu, odkrywaniu i eksploatowaniu. Po mapie przemieszczamy się nie tylko pieszo, ale też za pośrednictwem różnorakich pojazdów. Nic nie każe nam stale podążać za główną linią fabularną - równie dobrze możemy oddawać się aktywnościom pobocznym i misjom niewymaganym do ukończenia głównej kampanii.

Ważnym elementem rozgrywki jest walka - w czasie zabawy pokonujemy całe hordy przeciwników Wykorzystujemy do tego bogaty arsenał broni palnej oraz zdolności głównego bohatera. Te pozyskuje dzięki wszczepom znanym jako „Nanotrites” - udostępniają mu do wykorzystania ponadludzkie zachowania, które w dużym stopniu ułatwiają eksterminację przeciwników.

Wspomniane wszczepy nie muszą być wykorzystywane do ulepszania zdolności bohatera - równie dobrze można ich użyć do poprawy efektywności broni, z których korzystamy. To właśnie operowanie nimi sprawia największą frajdę i jest jednym z elementów centralnych zabawy.

Warstwa technicznaRage 2 powstało w oparciu o silnik Apex, porzucając zastosowaną w pierwowzorze technologię id Tech 5. Autorzy pozbyli się tym samym ograniczeń, mogąc zaprezentować nam pełen efektowności otwarty świat z bogatą ilością detali i płynnością, jak i dostosowaniem do współczesnych standardów graficznych.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Rage 2 bez trybu rozgrywki wieloosobowej

  13 czerwca 2018
  Rage 2, w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, nie będzie zawierało w sobie trybu zabawy wieloosobowej ani kooperacji - powiedziała współtworząca tytuł firma Avalanche. Autorzy zamierzają skupić się na...
 • #

  Rage 2 na pierwszym gameplayu

  11 czerwca 2018
  Jednym z kluczowych punktów w zakończonej już konferencji firmy Bethesda Softworks w ramach E3 była obszerna prezentacja gry Rage 2, o której pierwszy raz usłyszeliśmy w maju tego roku. Zdradza on co-nieco na...
Gra

Rage 2

Wydania gry

planowane
# 14 maja 2019 PCPS4XO
# 14 maja 2019 PCPS4XO