Red Dead Redemption II (Red Dead Redemption 2, RDR 2) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Red Dead Redemption 2, RDR 2.
Opis gry
Red Dead Redemption 2 to gra akcji utrzymana w klimacie westernu, zarazem trzecia odsłona cyklu po Red Dead Revolver oraz kultowym Red Dead Redemption z 2010. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest amerykańskie studio Rockstar Games (odział w San Diego), które na swoim koncie ma również bijącą rekordy serię Grand Theft Auto.

Dwójka pokazuje wydarzenia toczące się przed historią znaną z RDR.

Fabuła gryPrzenosimy się do Ameryki z roku 1899, do czasów, w których nadchodzi zmierzch rewolwerowców, a termin Dziki Zachód przestaje powoli być prawdziwy.

Głównym bohaterem gry jest Arthur Morgan, członek gangu kierowanego przez Ducha Van Der Linde. Jego członkowie zostają zmuszeni do nagłej ucieczki, gdy fiaskiem kończy się jeden z dużych skoków. Od tego momentu stają się celem rządowych agentów pinkertona oraz łowców nagród.

Gang złożony z rewolwerowców i ich rodzin szuka dobrego miejsca na przeczekanie trudnego okresu. Ukrywanie się nie przychodzi jednak łatwo, gdy towarzysze Morgana znają się tylko na okradaniu, mordowaniu i oszukiwaniu.

Strona technicznaRockstar Games ponownie posłużyło się autorskim silnikiem RAGE (Rockstar Advanced Game Engine), który dobrze spisał się już w przypadku GTA V. Pozwala on na wygenerowanie ogromnych połaci terenu, wyświetlanie wysokiej jakości elementów czy zmiennej pogody.

Mechanika rozgrywkiRDR 2 to gra akcji, w której zabawy oglądać możemy w pierwszo- i trzecioosobowej perspektywie. Produkcja zapowiadana była jako symulator życia na Dzikim Zachodzie i tym właśnie jest. Rockstar Games zdecydowało się oprzeć grę na realizmie, który widać gołym okiem nie tylko w zachowaniu zwierząt (przeszło 200 gatunków) czy broni palnej. Przygotowano animacje dla każdej czynności wykonywanej przez Arthura, więc np. przy przeszukiwaniu zwłok, bohater faktycznie je podnosi/przesuwa i przetrząsa kieszenie. Także świat sprawia wrażenie żywego, co udało się osiągnąć, dając możliwość rozmowy z praktycznie każdą napotkaną osobą.

Nie brak tu typowych dla gier akcji strzelanin oraz pościgów, bierzemy także udział w bójkach czy napadach na pociągi. Możemy również polować na zwierzęta czy zająć się pomocą na ranczu.

W grze dostępny jest tryb online, który można ogrywać w pojedynkę.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 sierpnia 2017.
Xbox One
4K Ultra HDulepszone dla Xbox One Xwsparcie dla HDR (High Dynamic Range)

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Red Dead Redemption 2 w grudniu trafi na Steama

  27 listopada 2019
  Stosunkowo szybko skończyła się pecetowa ekskluzywność Red Dead Redemption 2, już od 5 grudnia produkcja będzie dostępna nie tylko w Epic Games Store i przez Rockstar Launcher. Tytuł zadebiutuje także na...
 • #

  Red Dead Redemption 2 i Planet Zoo debiutują dzisiaj na PC

  05 listopada 2019
  Od dziś można już ogrywać na PC dwie produkcje: Red Dead Redemption 2 oraz Planet Zoo. Pierwszy z wymienionych tytułów jest dostępny w Epic Games Store oraz Rockstar Games Launcher, natomiast drugi zakupić...
 • #

  Red Dead Redemption 2 ukaże się również na PC - premiera już...

  04 października 2019
  O pecetowej wersji produkcji Red Dead Redemption 2 studia Rockstar Games trąbi się praktycznie od czasu jej konsolowej premiery w październiku ubiegłego roku - dziś wszelkie plotki i domysły zostały ucięte. Gra...

Gry podobne do Red Dead Redemption II

Gra

Red Dead Redemption II

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» TPP
 • Producenci: Rockstar Games
 • Wydawcy: # Rockstar Games# Cenega
 • Tematy Dziki Zachód, Western
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 października 2018 PS4XO
# 26 października 2018 PS4XO
05 listopada 2019 PC
05 grudnia 2019 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4