The Last of Us Remastered - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneZremasterowana wersja ekskluzywnego tytułu skierowanego dla posiadaczy konsoli Sony. Pierwotna gra wydana została na PS3, by z czasem w obecnej formie trafić także na PS4. Oprócz podstawowego The Last of Us zawiera także skupiony na losach Ellie dodatek Left Behind. Gra została stworzona przez studio Naughty Dog, znanego z cyklów Crash Bandicoot oraz Uncharted.

Dzieło zostało w pełni zlokalizowane, w polskiej wersji głosu Joelowi udzielił Krzysztof Banaszyk, a Ellie - Anna Cieślak.

Fabuła gryScenariusz The Last of Us ukazuje świat wyniszczony przez chorobę atakującą mózg i zmieniającą człowieka w agresywne monstrum. Po 20 latach od wybuchu epidemii 60% ludzkiej populacji straciło życie lub uległo mutacji. Przemytnik Joel podejmuje się współpracy z uznawaną za terrorystyczną grupą Świetliki. Zobowiązuje się dostarczyć im nastoletnią Ellie, która jest odporna na chorobę i może okazać się kluczem do opracowania szczepionki.

Razem odbywają długą, pełną niebezpieczeństw podróż po zrujnowanych Stanach Zjednoczonych. Podczas niej zmierzą się nie tylko z zarażonymi, ale także bandytami i wojskiem.

GameplayGra należy do gatunku survival horror z widokiem TPP. Przez większość czasu gracz steruje postacią Joela, ale tytuł zawiera też epizody obejmujące jedynie los Ellie. The Last of Us w dużej mierze opiera się na eksploracji świata, rozwiązywaniu prostych zagadek, często wymagających współpracy między bohaterami. Niekiedy nie do uniknięcia jest także walka.

Na swojej drodze bohaterowie spotykają różnorodnych wrogów - bardzo groźnych mutantów będących w różnym stadium zarażenia oraz świetnie uzbrojonych członków armii. Naughty Dog zadbało o liczne drogi dojścia do celu, m.in. poprzez skradanie czy otwartą walkę. Tę prowadzić można wręcz, choć używane przez postacie siekiery, deski czy łomy dość szybko się niszczą. Broń palna jest z kolei rzadka, a amunicja to towar deficytowy.

W The Last of Us występuje prosty system craftingu. Pozwala on na tworzenie apteczek, ostrzy, bomb czy koktajli mołotowa.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 02 kwietnia 2017.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080p • 48 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Serial The Last of Us - oto pierwszy kadr z produkcji

  27 września 2021
  W sieci pojawił się pierwszy materiał z serialowej adaptacji The Last of Us, udostępniony przez producenta Neila Drukmanna kadr (dyrektora kreatywnego serii gier) przedstawia Joela (Pedro Pascal) oraz Ellie (Bella...
 • #

  The Last of Us - dialogi z gry trafią do serialu

  23 marca 2021
  Neil Druckmann - scenarzysta gry The Last of Us - przyznał, że serial przeniesie wiele wydarzeń oraz dialogów z oryginalnej wersji również do adaptacji. Tymi rewelacjami podzielił się z redakcją serwisu IGN....
 • #

  The Last of Us w październikowym PS Plusie

  26 września 2019
  Podczas ostatniego State of Play Sony zdradziło październikową ofertę abonamentu PS Plus. Tym razem zdecydowanie jest na co czekać, bo subskrybenci otrzymają dostęp do The Last of Us Remastered oraz MLB The Show...
Gra

The Last of Us Remastered

Wydania gry

już wydane
# 29 lipca 2014 PS4
# 30 lipca 2014 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4