Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneZremasterowana wersja ekskluzywnego tytułu skierowanego dla posiadaczy konsoli Sony. Pierwotna gra wydana została na PS3, by z czasem w obecnej formie trafić także na PS4. Oprócz podstawowego The Last of Us zawiera także skupiony na losach Ellie dodatek Left Behind. Gra została stworzona przez studio Naughty Dog, znanego z cyklów Crash Bandicoot oraz Uncharted.

Dzieło zostało w pełni zlokalizowane, w polskiej wersji głosu Joelowi udzielił Krzysztof Banaszyk, a Ellie - Anna Cieślak.

Fabuła gryScenariusz The Last of Us ukazuje świat wyniszczony przez chorobę atakującą mózg i zmieniającą człowieka w agresywne monstrum. Po 20 latach od wybuchu epidemii 60% ludzkiej populacji straciło życie lub uległo mutacji. Przemytnik Joel podejmuje się współpracy z uznawaną za terrorystyczną grupą Świetliki. Zobowiązuje się dostarczyć im nastoletnią Ellie, która jest odporna na chorobę i może okazać się kluczem do opracowania szczepionki.

Razem odbywają długą, pełną niebezpieczeństw podróż po zrujnowanych Stanach Zjednoczonych. Podczas niej zmierzą się nie tylko z zarażonymi, ale także bandytami i wojskiem.

GameplayGra należy do gatunku survival horror z widokiem TPP. Przez większość czasu gracz steruje postacią Joela, ale tytuł zawiera też epizody obejmujące jedynie los Ellie. The Last of Us w dużej mierze opiera się na eksploracji świata, rozwiązywaniu prostych zagadek, często wymagających współpracy między bohaterami. Niekiedy nie do uniknięcia jest także walka.

Na swojej drodze bohaterowie spotykają różnorodnych wrogów - bardzo groźnych mutantów będących w różnym stadium zarażenia oraz świetnie uzbrojonych członków armii. Naughty Dog zadbało o liczne drogi dojścia do celu, m.in. poprzez skradanie czy otwartą walkę. Tę prowadzić można wręcz, choć używane przez postacie siekiery, deski czy łomy dość szybko się niszczą. Broń palna jest z kolei rzadka, a amunicja to towar deficytowy.

W The Last of Us występuje prosty system craftingu. Pozwala on na tworzenie apteczek, ostrzy, bomb czy koktajli mołotowa.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 02 kwietnia 2017.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080p • 48 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

The Last of Us Remastered

Wydania gry

już wydane
# 29 lipca 2014 PS4
# 30 lipca 2014 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4