Uncharted: Drake's Fortune (Uncharted: Drake's Fortune Remastered) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Uncharted: Drake's Fortune Remastered.
Opis gry
Wydana w wersji ekskluzywnej na konsolę PlayStation 3 gra akcji stworzona przez firmę Naughty Dog, stojącą za sukcesem takich serii, jak Crash Bandicoot czy Jak and Daxter. Opisywana produkcja przybliża nam losy Nathana Drake'a - poszukiwacza skarbów, będącego potomkiem słynnego żeglarza i podróżnika. Fabuła rozpoczyna się, gdy mężczyzna odzyskuje trumnę swojego słynnego przodka i znajduje dziennik Sir Francisa, gdyż takie imię on nosił. Okazuje się, iż sfingował on własną śmierć i udał się w poszukiwaniu zaginionego legendarnego miasta El Dorado. Nathan, korzystając ze wskazówek znalezionych w dzienniku, sam wyrusza na poszukiwanie wspomnianego miejsca.

W czasie zabawy przemierzamy całe mnóstwo rozmaitych egzotycznych lokacji, znajdując starożytne artefakty i pokonując kolejne przeszkody na naszej drodze. Uncharted: Drake's Fortune w znacznym stopniu przypomina takie produkcje, jak na przykład słynny Tomb Raider. Oznacza to, iż istnieją tutaj elementy znane z gier platformowych. Nasz główny bohater musi odnaleźć się w dużych lokacjach, wskakując na kolejne głazy, pływając, chwytając lian i rozwiązując proste zagadki logiczne.

Duży nacisk został tutaj położony na walkę. Nathan Drake doskonale radzi sobie zarówno w walce w zwarciu, jak i w pojedynkach na dystans, przy użyciu pistoletu. Ten drugi sposób walki w dużej mierze wykorzystuje system korzystania z zasłon i wykorzystywania środowiska jako tarczy przed kolejnymi przeciwnikami.

Oprawa graficzna gry została wykonana z niebywałą dbałością o szczegóły. Mamy tu do czynienia z bardzo ładnymi i płynnymi animacjami postaci i dynamiczną kamerą, umiejscowioną za plecami głównego bohatera.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 czerwca 2012.
PlayStation 3
wykorzystuje żyroskop w kontrolerze • HD 720p • 2560 KB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Uncharted: Drake's Fortune

Wydania gry

już wydane
# 19 listopada 2007 PS3
# 07 grudnia 2007 PS3
# 16 listopada 2016 PS4
# 16 listopada 2016 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3
PS4