Yakuza 0 (Yakuza Zero, Ryu ga Gotoku Zero: Chikai no Basho, Yakuza Zero: The Oath's Place) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Yakuza 0

PS3PS4
Znana także jako Yakuza Zero, Ryu ga Gotoku Zero: Chikai no Basho, Yakuza Zero: The Oath's Place.
Opis gry
Yakuza 0: The Oath's Place (w Japonii znana jako Ryu ga Gotoku Zero: Chikai no Basho) to stworzona z myślą o konsolach marki PlayStation trzecioosobowa gra akcji, część popularnej serii, powstała w oddziale firmy SEGA zajmującym się typowo tym cyklem. Pierwotnie całość debiutowała w Japonii w marcu 2015 roku, by prawie po dwóch latach, w styczniu 2017 trafić również na zachód.

Gra jest prequelem całej serii i przedstawia wydarzenia rozgrywające się przed tymi zaprezentowanymi w pierwszej jej odsłonie.

Fabuła gryAkcja zaprezentowana w grze rozpoczyna się w grudniu 1988 roku, w Japonii. Poznajemy tutaj dwudziestoletniego mężczyznę o imieniu Kazuma Kiryu, który pracuje jako tak zwany „goryl” dla klanu Dojima - wykonuje zatem brudną robotę, działając na terenie dystryktu Kamurocho. Po ściągnięciu przeszło 300-tysięcznego długu z zamożnego biznesmena, Kiryu zostaje wrobiony w morderstwo. Cywil, od którego zebrał pieniądze został bowiem zamordowany w posiadłości znanej jako „Empty Lot”. Okazuje się, że jest ona ważna dla klanu Dojima, a wszyscy utrzymują, że Kiryu posiada informacje na temat tego, kto jest jej prawnym właścicielem.

W międzyczasie w dystrykcie Sotenbori w Osace poznajemy postać Goro Majimy, który przez ostatnie miesiące zdołał zyskać tytuł Władcy Nocnego Życia dzięki byciu managerem kabaretu Grand. Tak naprawdę jednak jest on tylko przykrywką dla działania innego cieszącego się sporym szacunkiem klanu Shimano. W końcu Majima, niegdyś jego członek, otrzymuje szansę na powrót do podziemnego światka. Otrzymuje nawet pierwsze zlecenie polegające na zlikwidowaniu pewnej kobiety. Jak się jednak okazuje, ta jest ślepa i bezbronna - mężczyzna postanawia zatem pójść wbrew swoim zleceniodawcom, zaczynając bronic jej i czyniąc dowiedzenie się, czemu organizacja Sagawy chce się jej pozbyć swoim priorytetem.

Mechanika rozgrywkiAkcja gry toczy się w dwóch różnych obszarach miejskich: Kamurocho, będącym odpowiednikiem znanego z rzeczywistości dystryktu Kabukichō w mieście Tokio oraz Sotenbori, które bazuje na dystrykcie Dōtonbori, który jest turystyczną częścią Osaki. Oba z tych obszarów jesteśmy w stanie przemierzać w sposób bardzo swobodny, ale jedynie pieszo (istnieje możliwość użycia taksówki dla szybkiej podróży). Sama rozgrywka z kolei kręci się wokół wykonywania kolejnych misji fabularnych, przygotowanych na wzór znanego cyklu Grand Theft Auto. Te cechują się dużym zróżnicowaniem - jedne zmuszają nas do działania z ukrycia, a inne - do otwartej walki.

To właśnie pojedynki są jedną z kluczowych części gry. Całość skupia się przede wszystkim na walce wręcz - Kiryu i Majima, którymi kierujemy, posiadają po trzy różne jej style. Możemy się swobodnie między nimi przełączać, aczkolwiek kolejne ataki odblokowują się dopiero wraz z postępami w fabule. Wygrywanie kolejnych pojedynków i wykonywanie misji sprawia, że zarabiamy pieniądze (tutaj w postaci jenów), które następnie wykorzystujemy zarówno do korzystania z dóbr i usług, jak i ulepszania własnej postaci poprzez złożone drzewko umiejętności.

W Yakuza 0 znalazło się miejsce na mini-gry, które były charakterystyczne dla wczesnych odsłon całego cyklu. Powraca zatem karaoke, ale też pojawia się tańczenie czy ściganie się autami.

Warstwa technicznaCała gra utrzymana została w poważnym i klimatycznym, aczkolwiek bardzo kolorowym stylu. Przypomina nim poprzednie odsłony serii, ze szczegółową oprawą graficzną i udźwiękowieniem budującym atmosferę gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  X019 - wszystkie wiadomości i zwiastuny z konferencji Inside...

  15 listopada 2019
  Wczoraj w Londynie odbyła się impreza X019, na której pokazany został program Inside Xbox. Tym razem zostaliśmy dosłownie zalani informacjami o nowych grach (np. kooperacyjnym survivalu od Obsidian), premierach...
 • #

  Yakuza 0 zadebiutowała na PC

  01 sierpnia 2018
  Yakuza 0 od dziś dostępna jest dla użytkowników komputerów osobistych, tym samym to pierwsza odsłona serii zapoczątkowanej w roku 2006, która trafiła na pecety. W tej wersji gra nie ma limitu klatek na...
Gra

Yakuza 0

 • Platformy: PS3PS4
 • Gatunek: Gra akcji» TPP
 • Producenci: SEGA
 • Wydawcy: # Cenega# SEGA
 • Tematy Gangsterska
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 12 marca 2015 PS3PS4
# 24 stycznia 2017 PS4
# 24 stycznia 2017 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
PS3