Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Bethesda przyłapana na plagiacie w związku z The Elder Scrolls Online

Doprawdy żenujące.
napisał Krzysiek Kałuziński, 09 maja 2019 o 14:01|
Źle się dzieje w studiu Bethesda, takim zdaniem mogłyby się zaczynać niemal wszystkie newsy związane z amerykańską firmą. Po aferach związanych z Fallout 76, przyszła kolej na The Elder Scrolls Online. Nie chodzi jednak o samą grę, lecz formę promocji dodatku z ojczyzną Khajiitów - Elsweyr.

Bethesda zdecydowała się udostępnić fanom bezpłatną wersję papierowego RPGa opartego na The Elder Scrolls. Szkoda, że okazał się on nieudolną parafrazą podręcznika The Black Road wydawnictwa Wizards of the Coast.
Sytuację jako pierwsza nagłośniła redakcja Ars Technica, której nie umknęły pogłoski o możliwym plagiacie. Najistotniejsze okazały się tu porównania dokonane przez Paige Leitman, projektantkę The Black Road, która udowodniła, że oba podręczniki praktycznie wcale się nie różnią. Wersja od Bethesdy to tylko lekka zmiana szyku zdań pomieszana z nazwami własnymi znanymi z TES. Wpisów Leitman już nie znajdziecie, ale udostępnił je m.in. Ben Heisler, jeden z twórców Cyberpunk 2020.

Firma Bethesda, wywołana nagle do odpowiedzi, skasowała wpisy dotyczące papierowego RPGa z Facebooka. Przedstawiciele producenta mają przyjrzeć się sprawie i spróbować ją wyjaśnić.